Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kołbieli

Gminna Karta Dużej Rodziny

 W dniu 29 kwietnia 2015r. Rada Gminy Kołbiel podjęła Uchwałę Nr VI/39/2015 w sprawie   przyjęcia Programu Wspierania Rodzin Wielodzietnych zamieszkałych na terenie Gminy Kołbiel.

Program ma na celu:

  • umacnianie rodziny oraz wspieranie funkcji Rodziny Wielodzietnej ,
  • zwiększenie szans rozwojowych dzieci i młodzieży z rodzin wielodzietnych,
  • promowanie modelu rodziny wielodzietnej.

Realizacja celów  nastąpi poprzez umożliwienie członkom rodziny wielodzietnej:

  1. Korzystania na preferencyjnych zasadach z 50% zniżki od obowiązujących cen biletów na baseny, z którymi Gmina Kołbiel zawrze stosowne umowy.
  2. Korzystania przez dzieci z rodzin wielodzietnych z żywienia w tym z obiadów w szkołach podstawowych, gimnazjalnych, przedszkolach i klubach malucha, za odpłatnością 50% kosztów dożywiania obowiązujących w danym roku szkolnym w wymiarze dziennym za jedno dziecko.
  3. Korzystania z innych usług oferowanych przez partnerów programu ze zniżkami ustalonymi w zawartych porozumieniach i ogłoszonych na stronach internetowych urzędu.

Potwierdzeniem uprawnień do korzystania z w/w zniżek jest posiadanie KARTY DUŻEJ RODZINY wydanej na podstawie Ustawy z dnia 5 grudnia 2014r. o Karcie Dużej Rodziny (program ogólnopolski)

 

RODZINY KTÓRE JUŻ POSIADAJĄ KARTY NIE MUSZĄ SKŁADAĆ KOLEJNYCH WNIOSKÓW

 

Informacje dla Rodzin (poniższe pliki do pobrania)

 

Informacje dla Przedsiębiorców (poniższe pliki do pobrania)

 

Dodatkowych informacji można uzyskać:

W pokoju nr 5 w Urzędzie Gminy  lub tel. 25/ 757-39-92 wew. 6   

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Przydatne linki: